26 Haziran 2010 Cumartesi

Elinizi Korkak Alıştırmayın Babalar!


Gerekçeniz her ne olursa olsun, masum bir canlının hayatını almak ayıptır, günahtır, ahlaksızlıktır, çirkindir, zulümdür. Bir el, bir çocuğu katletmeye varmışsa, o varlık artık insan değildir! Hüviyeti elinden alınmalı, "Bir masuma kıyan insan olamaz. Ben de insan değilim!" yazılı bir boyundurukla dolaşmalıdır. Dolaşmalıdır ki, başka eller, masumlara ilişmesin, başka canlar kelebek olup uçmasın gökyüzüne.

Hangi coğrafyada olduğunun ne önemi var Allah aşkına? Bir yerde bir bebeği katledip, parçalara bölebiliyorsa biri sonra baba olmayı nasıl hak eder? Hangi çocuk ona "Baba" der? Elinizi korkak alıştırmayın babalar! Çocuk başı okşayın! Bolca okşayın ki, eliniz katle varamasın!

***

Iara Lee bir gemiye bindi. Ağlayan bebeklere mama, mutsuz annelere elinin ve gönlünün sıcaklığını götürmek için. Özgürlüğü ablukaya alınmış bir diyara "Siz özgür değilseniz, biz de değiliz!" demek için. Yanlış anlaşılmasın. Sadece elindeki bir mendille akan yaşları silmek, içindeki insanı diri tutmak için.

Ama yolculuğu tamamlayamadı. Kötüler onun da canını yaktı. Mendilini aldı. Sandılar ki Lee ve insanlık yılacak. Sandılar ki veren el ile alan el buluşmazsa, kış-kıyamet artacak. Artarsa kurtlara gün doğacak. Bilmediler ki, gün doğmadan umut doğar! Bilmediler ki, kışa kıyamete inat kardelenler doğar.

Hoş gelsin kardelenler!

2 yorum:

  1. Ne güzel bir ceza bulmuşsun insanlıktan nasibini almamışlara. Klavyene sağlık Janset:)

    YanıtlaSil